Sunday, March 7, 2021
Home पढ्न छुटाउनु भयो कि ?? जर्जियामा मंगलबारदेखि तेश्रो पटक मतगणना गरिने, डिसेम्बर २ मा समाप्त हुने

जर्जियामा मंगलबारदेखि तेश्रो पटक मतगणना गरिने, डिसेम्बर २ मा समाप्त हुने

डोनाल्ड ट्रम्प पक्षको आग्रहपछि जर्जियामा मंगलबारदेखि तेश्रो पटक मतगणना गरिने भएको छ । तेश्रो पटकको मतगणना डिसेम्बर २ मा समाप्त हुनेछ । दोश्रोपटक हातैले पुन:  मतगणना गरेर नतिजा प्रमाणिकरण गरे लगत्तै ट्रम्प अभियानका तर्फबाट पुन: तेश्रोपटक मतगणनाका लागि अनुरोध गरिएको थियो ।

जर्जियाका सेक्रेटरी अफ स्टेट ब्राड राफेन्सपर्जर र गभर्नर ब्रायन केम्पले जर्जियाको चुनावको परिणामको औपचारिक प्रमाणिकरण गरिसकेका छन् । जर्जियाका सेक्रेटरी अफ स्टेट र गभर्नर दुबै रिपब्लिकन हुन् । उनीहरुले बाइडेनको जीतलाई औपचारिक रुपमा प्रमाणिकरण गरेपनि ट्रम्प पक्षले अर्को मतगणनाको माग गरेको थियो ।

जर्जियामा पुन: मत गणनाका लागि कुनै बाध्यकारी नियम नभएपनि शुन्य दशमलव ५ प्रतिशतभन्दा कम मतअन्तर रहेको खण्डमा पुन: गणनाको अनुरोध गर्न सकिने भएकाले यही नियममा टेकेर ट्रम्प अभियानले पुन मतगणनाको अनुरोध गरेको हो । अहिले शुन्य दशमलव ३ प्रतिशत मतअन्तर रहेको छ ।

तर पहिलेजस्तो हातैले भने गणना गरिनेछैन । मतपत्रहरु मेसिनमा स्क्यान गरेरमात्र गणना गरिने राज्यको नियम रहेको छ । जर्जियामा बाइडेनले ट्रम्पको तुलनामा १२ हजार ६ सय बढी मत ल्याएका छन् । सेक्रेटरी अफ स्टेटले काउन्टीका निर्वाचन अधिकारीहरुलाई पुन मतगणनाका लागि तयार रहन सुचित गरिसकेका छन् ।

जर्जियाका अधिकारीहरुले हातैले गरिएको दोश्रो मतगणनाको रिपोर्ट बिहिबार सार्वजनिक गरेका थिए । बाइडेन र ट्रम्पबीचको मार्जिन कम भएपछि पुन हातैले गणना गरिएको थियो । जर्जियामा डेडलाइन अगाडि नै प्रमाणिकरण भएको हो ।

त्यस्तै मिसिगन, पेन्सिलभेनिया र मैनमा चुनावी नतिजा प्रमाणिकरण गर्ने डेडलाइन नोभेम्बर २३ सम्म रहेकोमा मिसिगन र मैनले प्रमाणिकरण गरिसकेका छन् । तर पेन्सिलभेनियामा भने आजै प्रमाणिकरण हुने सम्भावना कम छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

मेरो पहिलो रजस्वला

सर्वप्रथम यो ब्लग पढिरहनुभएका तमाम महिला दिदीबहिनीहरुलाई मेरो एउटा प्रश्न छ- के हामी महिनावारी हुँदा आफ्नो सुत्ने कोठा, भान्सा या कुनै मन्दिरभित्र छिर्छौं? या...

रिसका ५ किसिम र नियन्त्रण गर्ने तरिका

रिस ज्यादै शक्तिशाली भाव हो। मानिस रिसाएको वेलामा आफुलाई नियन्त्रण गर्न निकै कठिन हुन्छ। रिसको झोकमा धेरै कुटपिट, हिंसा र हत्यासम्मका घटना हुने गरेका...

बाँके प्रशासनमा एसीसहितको ‘सेवाग्राही कक्ष’ स्थापना

जिल्ला प्रशासन कार्यालय बाँकेमा बुधबारदेखि सेवाग्राहीका लागि एसी (बातानुकुलित) सहितको सेवाग्राही कक्ष संचालनमा ल्याइएको छ । नेपालगन्ज उपमहानगरपालिकाका मेयर डा. धवल सम्शेर राणा र बाँकेका...

आफ्नै श्रीमतीका लागि किम जोङले बनाएका डरलाग्दा नियमहरु

उत्तर कोरियाली शासक किम जोङ उन विश्वमै शक्तिशाली आणविक क्षमता भएका शासक हुन् । उनले अमेरिकालाई समेत बारम्बार क्षेप्यास्त्र परीक्षण गरेर चुनौति दिँदै आएका...

Recent Comments